Wełna z merynosów asutralijskich


Wełna z merynosów australijskich, wełna Merino
Wełna z merynosów jest ekologiczna
Używanie produktów z wełny wspiera lokalnych rolników na całym świecie, zwłaszcza tych którzy pasą owce na pastwiskach wolnych od pestycydów. Australijska wełna Merino produkowana jest ekologicznie. Przetwarzanie wełny ma niewielki wpływ na środowisko w porównaniu do innych włókien naturalnych lub włókien syntetycznych.

 

Wełna z merynosów jest hipoalergiczna

Roztocza nie lubią wełny. Wolą gorące, wilgotne środowiska, które są bardziej powszechne w produktach syntetycznych. Roztocza są główną przyczyną alergii i astmy.

 

Wełna z merynosów jest ognioodporna

Podczas działania płomieni wełna tli się i gasi, dlatego strażacy noszą odzież ochronną z wełny. Producenci pościeli używają wełny Merino w celu uzyskania ognioodpornych standardów. Wełna z merynosów ma najwyższą odporność ogniową z wszystkich powszechnie spotykanych włókien tekstylnych.

 

Wełna z merynosów jest termo aktywna

Wełna merino słynie z ciepła, ale również noszona była od wieków przez plemiona Beduinów na pustyni Synaj gdzie panuje wysoka temperatura. Wełna Merino utrzymuje ciepło, kiedy jest zimno oraz chłodzi kiedy jest gorąco. Tkaniny wełniane zmniejsza szybkość przekazywania ciepła do otoczenia, ponieważ oferują one doskonałą izolację. Możesz nosić wełnianą odzież w najbardziej zimnych regionach gdzie temperatura wynosi -80 stopni i czuć się komfortowo.

 

Wełna z merynosów nie "gryzie"

Włókna wełny Merino to są tak cienkie że nie drażnią skóry. Ludzki włos jest pięć razy większy niż średnica włókna wełny Merino. Wełna Merino może być używana do bielizny a nawet pościeli. Australijska wełna Merino jest oceniana przez średnicę włókna. Najbardziej ceniona jest wełna o średnicy 17 mikronów, taka którą używamy W Alei Sztuki do tworzenia szali i odzieży. Jedno z badań wykazało, że prawie 100 procent z badanych w ogóle nie stwierdzono dyskomfort podczas noszenia ubrań wykonanych z wyjątkowo cienkiej wełny Merino.

 


 Wełna z merynosów jest wodoodporna

Rdzeń włókna wełny z merynosów jest zdolny do absorbowania wilgoci do jednej trzeciej jego masy, powierzchnia włókna wełny Merino ma powłokę woskową, która odpycha płyny. Warstwa ta nie daje się łatwo się usunąć przez płukanie lub obróbkę. Kropla wody na powierzchni wełny Merino będzie wyglądać jak spływający koralik który nie będzie się wchłaniać do tkaniny.

 

Wełna z merynosów jest ultralekkim Izolatorem 
Wełna jest doskonałym izolatorem i ma jeden z najwyższych stosunkiem masy do izolacji z wszelkich włókien naturalnych lub syntetycznych. Nowe rozwiązania w technologii przędzenia wełny pozwoliły na produkcję tkaniny która jest o 30% lżejsza niż tkaniny produkowane wcześniej.

 

Wełna z merynosów jest ługotrwała 
Włókna wełny merino mogą być gięte 20.000 razy przed przerwaniem. Dla porównania, włókna bawełny złamie się po 3000 razach , jedwab po 2000 razach. Oznacza to nie tylko że ubrania są trwalsze, ale także zachowują swój ładniejszy wygląd przez dłuższy czas.

 

Wełna z merynosów trwalej się farbuje

Wełna trzyma barwniki o wiele lepiej niż inne włókna naturalne. Wełna jest również dostępna w różnych naturalnych kolorach, które nie wymagają żadnych dodatkowych barwników.

 

Wełna z merynosó jest pleśnio odporna

Włókna wełniane mają naturalną  właściwość odprowadzania wilgoci z tkaniny i utrzymuję skórę suchą, ta właściwość  hamuje rozwój pleśni. Wełna posiada również naturalne właściwości antybakteryjne, ponieważ bakterie wydają się być przyciągane do gładkich powierzchni, takich jak naładowane dodatnio włókna syntetycznych niż do  neutralnie naładowanej powierzchni włókna Merino. Badania szpitalne wykazały, że kolonie bakteryjne powszechnie występują w prześcieradłach bawełnianych w przeciwieństwie do prześcieradeł.

 

Wełna z merynosów zmniejsza zapach ciała

Większość włókien syntetycznych zwiększa zapach ciała, ponieważ tworzą one pożywką dla bakterii. Pot sam nie ma zapachu, ale z czasem bakterie rozwijają się  i tworzą nieprzyjemne zapachy. Wełna z merynosów zmniejsza szansę na rozwój zapachów, ponieważ szybko wchłania pot i wydala go w powietrze. W przeciwieństwie do tkanin syntetycznych, wełna nie zachowuje zapachów. Ponadto, zewnętrzna warstwa włókien wełny mają wysokie stężenie kwasów tłuszczowych, które mają właściwości przeciwbakteryjne.

 

Wełna z merynosów izoluje kiedy jest mokra

Wewnętrzny rdzeń włókna wełny może wchłonąć 35% swojej wagi w wilgoć. Dopiero wełna jest nasycona przy 60% ciężaru własnego i wtedy dopiero czujemy że jest mokra.  Z tego powodu, nawet umiarkowanie wilgotna wełna ma nienaruszone izolacyjne kieszenie powietrzne. Ponadto, włókna wełny wyciągają wilgoć z dala  od skóry, pomagając utrzymać ciepło ciała.

 

Wełna z merynosów jest odporna na plamy

Cienka powłoka woskowa włókien wełny Merino sprawia że jest odporna na wodę. Pozwala to na przetarcie różnych plam zanim mogą spowodować trwałe przebarwienia. Nawet, jeżeli nie są wycierane przed suszeniem, wełna jest mniej podatna na skazy niż wiele innych materiałów. Jeden ze sposobów czyszczenia odzieży wełnianej, to po prostu użycie szczotki. Jest to skuteczne do wełna ma możliwość łatwego uwalniania brudu.


Aleja Sztuki
Fiołkowa 16, 89-100 Występ
(Nakło nad Notecią)

Telefon: 792-305-115 email: aga@alejasztuki.com


Konto bankowe:
82124064651111001035038246
SWIFT: PKOP PL PW
BANK: PEKAO SA
IBAN: PL82124064651111001035038246
PAYPAL: sklep@alejasztuki.com


Sklep interetowy Aleja Sztuki


Znajdziesz nas również na:


Media społecznościowe

Partnerzy: