Chromoterapia - leczenie kolorami


Nie ma żadnej wątpliwości że przedmioty w naszym otoczeniu najbardziej oddziaływają swoja barwą, czyli promieniowaniem elektromagnetycznym o określonej długości fali. Nie jest nam obojętne jaki kolor dominuje w naszej garderobie, w jakim środowisku odpoczywamy. Intuicyjnie wyczuwamy dobroczynny wpływ koloru na nasz organizm. Chromoterapia czyli leczenie kolorami, polega na stosowaniu różnych barw w stanach chorobowych ciała i umysłu. Z punktu medycznego nie jest to do końca wyjaśnione, w jaki sposób kolory wpływają na nasz organizm. Uzdrowienia kolorami znano już w starożytnych Indiach, Chinach i Egipcie. Dziś, powracając do natury, chromoterapia odzyskuje należne jej miejsce wśród stosowanych sposobów leczenia.
Brązowy to kolor bezpieczny i ciepły, przywołuje na myśl barwy naturalne związane z przyrodą. Jest kolorem ziemi, drzew, drewna, tak więc tego wszystkiego co dała nam natura. Sprzyja skrywaniu uczuć. Barwa, która naturalnie towarzyszy naszemu życiu codziennemu i roztacza atmosferę spokoju i harmonii. Wskazany dla osób spragnionych życiowej stabilizacji i bezpieczeństwa. Niewskazany dla osób zamkniętych w sobie, skrywających emocje, o niskim poczuciu wartości.


Czarny kolor jest symbolem dramatyzmu i delikatnej tajemniczości. Osoba, która kocha czerń charakteryzuje się niezależnością, zdyscyplinowaniem, wielką siłą i pewnością siebie. Barwa jest bowiem zdecydowana i potężna. Jest to kolor pasujący każdemu, bez względu na płeć i okazję.


Czerwony to barwa miłości. Rozgrzewa, ożywia, wzmacnia, podnosi wydolność seksualną. To kolor emocji, życia i skrajnych uczuć. Doskonały przy wszystkich postaciach chorób krwi. To kolor kojarzony z pasją, domeną czerwieni jest życie, piękno i witalność. Czerwień jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem, jest dynamiczny i przyciąga uwagę, symbolizuje pewność siebie, dobre funkcjonowanie w codzienności, rozwój osobowości, wiązany jest też z lękiem i niepokojem.


Fioletowy to barwa działającą szczególnie korzystnie na system nerwowy i wskazany jest dla osób zajmujących się pracą twórczą, którzy są często w stanie stresu i napięcia., przeciwdziała bezsenności, uśmierza newralgiczne bóle głowy. Niezwykle łagodny kolor. Ułatwia zrozumienie własnych potrzeb. Wskazany dla pragnących zgody i miłości, ciszy i spokoju. Niepolecany osobom o niskiej samoocenie.


Niebieski łagodzi wzburzone myśli i uczucia, sprowadza spokojny i głęboki sen. Działa uspokajająco. Niebieski zwiększa produkcję białych ciałek krwi, uśmierza ból. Dodaje lekkości, spokoju, relaksu, pobudza do pracy. Wskazany dla wyczerpanych psychicznie, potrzebujących spokoju i wypoczynku. Sprzyja samodzielności, wspiera intuicję, ułatwia podejmowanie decyzji. Niewskazany dla przygnębionych i zdenerwowanych.


Pomarańczowy kolor to witalność i ciepło. Pozytywnie wpływa na układ oddechowy i procesy trawienia, zwalcza chroniczną bezsenność. Nastraja optymistycznie i mobilizująca, to kolor przywracający pozytywne myśli. Ludzie, których ulubionym kolorem jest pomarańczowy charakteryzują się zdecydowaniem, zorganizowaniem, lecz również niecierpliwością i porywczością.


Zielony to kolor równowagi i harmonii, dlatego też ma bardzo duże znaczenie dla układu nerwowego, uspokaja, koi, wskazany osobom przeżywającym depresję, cierpiących na zaburzenia nerwowe i bóle głowy. Zieleń to symbol wzrostu, płodności, natury. Wywołuje uczucie spokoju i bezpieczeństwa. Zieleń nie powoduje ani pasywnych, ani aktywnych odczuć.


Żółty to kolor intelektu i mądrości. Działą inspirująco i pobudzająco, reguluje system nerwowy, wspomaga leczeniu cukrzycy i nerek. Żółć to kolor porozumiewania się i kontaktu z innymi. Ten kolor czyni człowieka pogodnym, otwartym, bystrym i bardzo rodzinnym. Oprócz tego, żółty przyspiesza metabolizm, wydobywa nowe pomysły kreuje osobowość, aktywuje pamięć.

Aleja Sztuki
Fiołkowa 16, 89-100 Występ
(Nakło nad Notecią)

Telefon: 792-305-115 email: aga@alejasztuki.com


Konto bankowe:
82124064651111001035038246
SWIFT: PKOP PL PW
BANK: PEKAO SA
IBAN: PL82124064651111001035038246
PAYPAL: sklep@alejasztuki.com


Sklep interetowy Aleja Sztuki


Znajdziesz nas również na:


Media społecznościowe

Partnerzy: